Anteny Internetowe

   Anteny WIFI

Programy

     Zaprezentuję teraz Państwu dwa praktyczne programy, które mogą się przydać przy znajdowaniu sieci bezprzewodowych. Dzięki tym programom można niemal idealnie ustawić antenę do odbioru nadawanego sygnału, a co najważniejsze zrobić to samemu. Programy są przeznaczone pod system operacyjny Windows.

Network Stumbler

Network Stumbler (Netstumbler)- program po włączeniu rozpoczyna badanie od skanowania kanałów WLAN i nasłuchiwania sygnałów od wszelkich urządzeń sieciowych działających w standardzie 802.11b, które udało mu się namierzyć. Wychwytuje następujące informacje: adres MAC nadawcy, nazwę sieci (SSID - Service Set Identifier) oraz jakość sygnału. W polu Encryption pokazuje, czy namierzone urządzenia używają funkcji szyfrowania WEP (Wired Equivalent Privacy - metoda szyfrowania standardowo stosowana w bezprzewodowych sieciach WLAN).
Network Stumbler działania jedynie z niektórymi modelami kart sieciowych WLAN. Ich lista znajduje się w pliku tekstowym Readme, dołączonym do programu.
[kliknij by pobrać]

Wifi Hopper

WiFi Hopper - to narzędzie przeznaczone dla sieci WLAN za pomocą którego możemy zarządzać połączeniem. WiFi Hopper umożliwia podłączenie do niezaszyfrowanych sieci. Program w sposób graficzny wyświetla aktualny stan zasięgu oraz jego jakość. Oprócz tego wyświetla SSID, typ sieci, czy jest szyfrowana, RSSI, częstotliwość oraz kanały z jakich korzysta. Dodatek GPS umożliwia zlokalizowanie pnktów dostępu znajdujących się w Twych okolicach. Program jest znakomita alternatywa dla Network Stumblera.
[kliknij by pobrać]

macmakeup195d

program służący do zmiany adresu MAC karty sieciowej. Dla mniej doświadczonych użytkowników program ten ułatwi im życie i zaoszczędzi kłopotów.
[kliknij by pobrać]

Google

Wszelkiego rodzaju kopiowanie, powielanie oraz inne wykorzystywanie informacji i zdjęć znajdujących się na stronie, bez zgody autora ...::ZABRONIONE::.. Materiały i artykuły zaczerpnięte są z www.wardriving.pl, wikipedia.pl, www.warchalking.pl i innych źródeł.