Anteny Internetowe

   Anteny 2,4 GHz

Zmiana adresu MAC

     Zmiana adresu MAC jest nieodłącznym elementem zabawy z sieciami radiowymi, niby prosta sprawa a czasem uprzykrza życie. Z doświadczenia wiem, że jeśli karta radiowa ma rozbudowane menu to nie ma problemu ze zmianą adresu MAC. Schody się zaczynają, jeśli nie ma opcji zmiany adresu sieciowego.

Dlaczego mówię schody?

Może wyolbrzymiam ten fakt, ale istotnie jest to problem pod Windows’em. Problem tkwi w programach, w sieci jest ich znaczna ilość i rodzi się następne pytanie:

Który program wybrać?

Przetestowałem kilka programów i co się okazało jedne mają jakieś ograniczenia techniczne, inne wymagają rejestracji, jeszcze inne klucza / craka itd.
     Przedstawię poniżej dwie metody zmiany MAC’a, mianowicie wersja 1 odbędzie się bez ingerencji jakiegokolwiek programu a wersja 2 odbędzie się przy pomocy programu macmakeup195d – który jest do ściągnięcia w naszym serwisie informacyjnym. Zanim przejdę do omawiania chciałbym uprzedzić kolejne pytania: Dlaczego nie robić tego na Linuxie? Uważam, że Windows jest na tyle dobrym i wygodnym narzędziem pracy, iż nie należy sobie utrudniać zabawy a raczej dla mało doświadczonych nie należy pozbawiać ich przyjemności z zabawy. Należy też zaznaczyć, iż zawarte tu informacje mają jedynie charakter edukacyjny!

Wersja 1 bez ingerencji programu

     Jest to najprzyjemniejsza wersja zmiany adresu mac, oczywiście możliwości zmiany adresu sieciowego jest kilka ja jedynie przedstawię te dwie najpopularniejsze ale przejdźmy do sprawy

Krok 1

Zmiana Adresu MAC

     Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonie MÓJ KOMPUTER, następnie wybieramy z menu WŁAŚCIWOŚCI.

Krok 2

Zmiana Adresu MAC

     Pojawia się nam okienko WŁAŚCIWOŚCI SYSTEMU, w tym okienku wybieramy zakładkę SPRZĘT i klikamy MENADŻER URZĄDZEŃ.

Krok 3

Zmiana Adresu MAC

     Ukazuje się nam spis wszystkich urządzeń i kontrolerów, odnajdujemy z listy KARTY SIECIOWE, z reguły są pierwsze od góry. Klikamy na wybranej karcie czy to WIFI czy LAN prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję WŁAŚCIWOŚĆI.

Krok 4

Zmiana Adresu MAC

     Pokazuje się nam okienko dialogowe z wszystkimi opcjami karty sieciowej. Przechodzimy do zakładki ZAAWANSOWANE> mamy bardzo bogatą listę opcji wybieramy opcję w moim przypadku ADRES MAC administrowany lokalnie, zazwyczaj pisze po prostu: NETWORK ADDRESS (Jeśli nie ma tej opcji to proszę przejść do wariantu II). W okienku Wartość wpisujemy adres MAC wybrany przez nas. Proszę pamiętać, że w tym okienku nie używamy ":" rozdzielającego znaki.

Wariant II

     Stosowany w tych przypadkach gdzie nie ma dostępnej opcji zmiany adresu sieciowego. Ściągamy program macmakeup195d i uruchamiamy go.

Krok 1

Zmiana Adresu MAC

     Z menu programu wybieramy kartę w której chcemy dokonać zmiany adresu MAC.

Krok 2

Zmiana Adresu MAC

     W polu NEW ADDRESS wpisujemy nasz potencjalny adres MAC, pamiętając o nie rozdzielaniu poszczególnych znaków ":". Po wpisaniu adresu klikamy CHANGE - Zamień. Jeśli chcemy powrócić to pierwotnego adresu postępujemy analogicznie:Wybieramy kartę > i klikamy REMOVE - przywróć. Zmiana dziecinnie prosta i szybka, program darmowy więc kolejny plus.
Google

Wszelkiego rodzaju kopiowanie, powielanie oraz inne wykorzystywanie informacji i zdjęć znajdujących się na stronie, bez zgody autora ...::ZABRONIONE::.. Materiały i artykuły zaczerpnięte są z www.wardriving.pl, wikipedia.pl, www.warchalking.pl i innych źródeł.